RU | UA

+38 (067) 355-53-23

+38 (073) 355-53-23

+38 (095) 355-53-23

+38 (044) 355-53-23

Вибираємо оптичний кабель правильно

Одним з ключових компонентів, який забезпечує надійність, безпеку і тривалу службу ВОЛЗ (волоконно-оптична лінія зв'язку) вважається оптоволоконний кабель. У світі налічуються десятки компаній, які виготовляють оптоволоконні кабелі різного призначення.

Ключовими характеристиками при виготовленні кабелю вважаються умови його застосування і його провідність.

 

1. З огляду на цілі застосування, кабелі бувають:

    . монтажні
    . станційні
    . зональні
    . магістральні


Монтажні і станційні кабелі, як правило, застосовують при будівництві кабельних комунікацій всередині приміщень. Вони відрізняються компактними розмірами, легкістю і, найчастіше, відрізняються невеликою монтажною довжиною.
Зональні і магістральні кабелі використовують при будівництві комунікацій шляхом прокладання в комунікаційних колодязях, введення в ґрунти, під воду також для протягування по повітрю, використовуючи лінії електрозв'язку.
З огляду на різні способи застосування, розуміючи цілі використання оптичного кабелю, простіше здійснити той чи інший вибір.
Наприклад, для магістральних комунікацій потрібно застосовувати кабелі з хорошою провідністю, які можуть здійснювати передачу різних даних на значні відстані. Також, важливим фактором, що впливає на надійність роботи всієї магістралі, є застосування кабелів з хорошим захисним покриттям, оскільки неминучим є вплив на кабель зовнішнього середовища. А в разі порушення його цілісності, виникає загроза працездатності всієї магістралі. Виділивши всі істотні деталі, необхідно усвідомлювати, що для зведення масштабних комунікацій особливо важливою буде якість кабелю, так як він - основа коректної роботи системи. 

Для прикладу, на представленому рисунку видно, що дані з магістральної ділянки діляться між вузлами (сплітерами, розподільними боксами і шафами). Розподільні кабелі (ті, які формують мережу) на цьому проміжку мають невелику довжину і вимоги щодо якості будуть не такими високими, як до кабелів магістральних, але все одно, в такому випадку економити не варто. А ось на абонентських проміжках (абонентські кабелі, ті, які застосовуються при прокладанні в приміщення, безпосередньо до споживача) важливіша менша вартість самого кабелю, гнучкість - для зручності і легкості в закладі кабелю в приміщення і його пожежостійкість.

 

2. Конструктивні особливості.

За своєю конструкцією кабелі бувають:
• З елементами всередині кабелю, розташованими у вільному розташуванні LooseTube (LT)
• З елементами всередині кабелю, сконцентрованими на одній центральній складовій UniTube (UT)

LooseTube (LT) - такий кабель, як правило, має в центрі силовий елемент і по його окружності, звиваючись, розташовані оптичні модулі. Порожнечу в кабелі заповнює спеціальний захисний гель, часто іменований як «гідрофобний наповнювач». Описуваний кабель характеризується кращою стійкістю до агресивних факторів навколишнього середовища, більшою міцністю і відповідно, має великий розмір і вагу.
UniTube (UT) - такий кабель, як правило, не має силового елемента, а тільки модуль, який містить в собі оптоволокна. Він також відрізняється меншими розмірами, і, відповідно вагою, тому, він менш стійкий до зовнішніх впливів, а більше розрахований на застосування в приміщеннях.

 

3. Кількість волокон
Оптоволокна поділяються також на багатомодові (ММ) і одномодові (SM), які різняться між собою діаметром світло провідникової серцевини. Назви цих оптоволокон були визначені способом, яким відбувається поширення в них випромінювання. Волокно складається з серцевини і оболонки з різними показниками заломлення. Діаметр світло провідникової жили одномодового волокна близько 8-10 мкм, що дорівнює довжині світлової хвилі. При такому геометричному показнику всередині волокна можливе поширення лише 1 променя (одна мода). Розмір світло провідникової жили многомодового оптоволокна близько 50-60 мкм, що дозволяє поширюватися значній кількості променів (багато мод).
Кількісні показники волокон безпосередньо впливають на провідність і геометрію побудови передбачуваної мережі. Наприклад, одне волокно може здійснювати як прийом, так і передачу даних. Є також можливість обміну даними, використовуючи 2 різних оптоволокна. Залежно від місця розташування мережі, використовуються такі види кабелів: на магістральному проміжку - доцільно застосовувати кабель з 24 і більше оптоволокнмиа, на розподільному - вистачить восьми, а на абонентському - найчастіше, застосовують кабель з одним, двома, чотирма оптоволокнами.
Важливим моментом є наявність запасу оптоволокон. У більшості випадків, такий запас позначається для кожної конкретної ситуації. Але, можна узагальнити так: для магістральних ділянок - це від 30% до 50% від кількості задіяних оптоволокон; для розподільних - від 15% до 20%; для абонентських такий запас, як правило, не має значення, і тому не передбачається.

 

Залежно від потрібної кількості оптичних волокон, застосовуються такі типи кабелів:


FTTH - 1-2 оптоволокна
UT - від 4 до 8 оптоволокон, 8 - 12, можливо 12-24
LТ - 12-24, більше 24, можливо 8-12

 

З огляду на сферу застосування кабелю, визначені такі типи:

 

Для прокладання всередині будівель;
Для кабельної каналізації - кабель без захисної оболонки (броні);
Для кабельної каналізації - із захисною оболонкою (бронею);
Для прокладання в грунт;
Підвісний кабель самонесучий;
Кабель з тросом;
Кабель для прокладання під водою.

 

1. Кабелі, розраховані на монтаж усередині споруд
Оптоволоконні кабелі для прокладання всередині приміщень діляться на розподільні - це ті, що формують мережу, і на абонентські - це ті, що застосовуються з метою прокладання в приміщенні безпосередньо до клієнта. Прокладання оптики відбувається в кабельних лотках, кабельних каналах, а деякі марки реально навіть простягнути і по фасадах споруд. Як правило, даний кабель підводять до розподільній коробці, яка знаходиться між поверхами або прямо до точки підключення клієнта.

По конструкції даний тип кабелю складається з волокна(он), захисного покриття, силового елементу, в якості якого може виступати зв'язка ниток з араміду. Зовнішня оболонка кабелю складається з поліуретану, для більшої пожежної безпеки. Наступні характеристики - це мала вага кабелю, гнучкість і компактний розмір, тому багато моделей мають полегшену конструкцію, іноді з додатковим захистом від вологи. Як правило, кількість оптоволокон в кабелях даного виду налічує не більше 12-ти.

 

Кабелі без захисної оболонки (броні).
Оптика без кабельної броні застосуються для прокладання в каналізації, тунелі ітд. В цьому випадку повинна бути виключена можливість будь-якого механічного впливу на кабель. Укладання такого типу кабелю проводиться в захищені труби з поліетилену. Установка здійснюється ручним способом або використовуючи лебідку. Відмітною ознакою описуваного кабелю є гідрофобний гель, який заповнює порожні місця в кабелі, за рахунок якого забезпечується певний рівень вологозахисту.

 

Кабелі із захисною оболонкою (бронею).
Кабельна броня використовується для оснащення кабелю додатковим захисним рівнем. Вона виробляється з металевої стрічки, як правило, використовують сталь. Броньовані кабелі застосовують, коли передбачаються значні зовнішні навантаження, зокрема, на розтягування. Різновиди кабельної броні: дротова або стрічкова. Стрічкова застосовується в середовищі, яке є менш агресивним: каналізації для кабелів, мости, тунелі. Така кабельна броня має вигляд трубки зі сталі, товщина якої варіюється в межах 0,15-0,25 мм. Дротова ділиться на одно- і двухпучкову. Дротяній кабельній броні, як правило, віддається більша перевага, оскільки в силу своєї конструкції (наявність сталевих дротів), вона захищає волокна від атак гризунів.

 

Розглянемо оптичний кабель FTTH.
Даний вид кабелів має найменший розмір і вагу. Має плоску поверхню, що дозволяє здійснювати його кріплення до плінтусів і інших плоских поверхонь. За рахунок гарної гнучкості такі кабелі зручно прокладати. Його можна заводити прямо з вулиці в приміщення.


Для використання в будівлях можуть застосовуватися такі різновиди кабелів:
Кабель LanKore-FTTH-ХХХ-SM - гнучкий, невеликий. Покриття пожежостійке, матеріал - LSZH (дана абревіатура означає низьке виділення диму, нульовий показник місткості галогенів). У конструкцію вшиті 2 сталевих елементи.
Кабель LanKore-FTTH-ХХХ-SM / ADSS - аналог попереднього, але по конструкції - діелектрик. Можна застосовувати недалеко від об'єктів під напругою. Зовнішнє покриття оформлено з LSZH матеріалу.

2. Укладання кабелю в грунт
Для даних умов прокладання застосовують оптику, яка має однопучкову або двухпучкову броню дротяну. Рідше можуть користуватися оптикою зі стрічковою бронею. Укладають таку оптику в траншеї або за допомогою кабелепрокладача. За умови, коли температура зовнішнього середовища менше - 10 градусів Цельсія, кабель перед прокладанням бажано прогріти.
Броня також впливає на показник допустимого зусилля на розтягування. Оптика з двухпучковою бронею здатна витримувати зусилля від 80 кН, однопучкова - від 7 до 20 кН, а стрічкова броня забезпечує цілісність кабелю в умовах навантаження не менше 2,7 кН.

 

Кабелем для прокладання в грунт є модель типу LT - LanKore LT-ХХХ-SM02-A, яка має в своїй конструкції броню (про це свідчить буква А - Armored), що забезпечує можливість монтажу оптики в різних трубопроводах і інших ділянках, що відрізняються несприятливим середовищем. Для захисту від попадання вологи, кабель оснащений стрічкою, яка блокує потрапляння води, вона розташована між бронею і модулями. Ініціали - ХХХ, що знаходяться в назві марки кабелю, визначають граничну чисельність оптоволокон в кабелі.

 

Також, для прокладання в грунт підходять кабелі типу UT.
Кабель Lankore UT-004-SM02-1.0A - відрізняється легкою конструкцією, має броню і два периферійних елемента з металу. Гранична чисельність волокон - 24. Але в даному кабелі знаходиться 4 оптоволокна.
Кабель LanKore UT-ХХХ-SM02-S - бюджетний варіант c оптимальними технічними показниками, оснащений бронею у вигляді округлих дротів. Гранична кількість волокон - 12.
Кабель LanKore UT-ХХХ-SM02-AS - відрізняється більшим зовнішнім діаметром. Функцію броні тут здійснюють круглі дроти зі сталі і гофрована стрічка зі сталі. Підходить для установки на ділянках, де поширені гризуни, і розрахований на укладання в землю. Гранична кількість волокон - 12.
Кабель LanKore UT-ХХХ-SM02-Aps - найприйнятніший варіант для здійснення прокладання в каналізації для кабелів, завдяки передбаченій стрічці, яка блокує потрапляння вологи. Сталева гофрована стрічка в конструкції даного типу оптики дозволяє застосовувати його під землею. Гранична чисельність волокон - 12.
Кабель LanKore UT-ХХХ-SM02-ApSAl - найміцніший з усієї оптики, представленої в цій лінійці, за рахунок ущільненого покриття. В конструкції передбачені металеві (сталь) дроти круглої форми, гофрована стрічка. Може прокладатися в землю, але в той же час його гнучкість дозволяє монтувати його в каналізації. Граничне число волокон - 12.

 

3. Кабелі, що застосовуються для монтажу мережі по повітрю (підвісні)
Кабелі для підвісу з самонесучим силовим елементом кріпляться на побудованих опорах повітряних ліній зв'язку та високовольтних ЛЕП. Це більш просте рішення в технологічному сенсі, ніж прокладання кабелів в грунт, але для даного способу є значуще обмеження - температура навколишнього середовища в процесі виконання монтажних робіт допустима не менше - 15 оС. Кабелі даного типу круглі, що сприяє зниженню навантажень від вітру, а довжина прольоту може бути до 100 м.
Силовий елемент для цих кабелів зазвичай виробляється зі склопластику або з арамідних ниток. Нитки дозволяють кабелю витримувати значні навантаження по всій його довжині. Застосовуються для прольотів з довжиною до 1-го км. Описуваний вид кабелю також має позитивну рису - безпека. Вона полягає в тому, що арамід з якого зроблені нитки, є діелектриком, відповідно кабель безпечний в разі ураження блискавки.

Наприклад, кабель типу LT - LanKore LT-ХХХ-SM-ADSS - самонесучий, діелектрик. Розрахований на навантаження і може підвішуватися між прольотами, що мають велику протяжність. Допустима кількість влокон - 24.
Кабель LanKore LT-036-SM8-3.0R - розрахований на монтаж по повітрю. В якості несучого елемента в цьому кабелі призначений трос 3 мм. діаметром. З метою збільшення антикорозійних властивостей, трос оцинкований. Допустима кількість волокон - 144. У даній моделі 36 волокон.
Кабель LanKore LT-ХХХ-SM8-3.0R-2х1.2CW - має 2 мідних жили. З їх допомогою, можливо здійснити віддалене постачання по оптоволоконному кабелю. У ролі несучого елемента тут також присутній трьох міліметровий трос. Гранична чисельність волокон - 24.

Кабель LanKore UT-ХХХ-SM-ADSS - відрізняється повною діелектричної конструкцією, відповідно, його можна монтувати неподалік від приладів, що знаходяться під напругою. Також в покриття кабелю вшиті 2 прутки, що зроблені з кевлару, їх діаметр - 0,5 мм. Гранично допустима чисельність волокон - 12.
Кабель LanKore UT-004-SM8-1.2W - роль несучої складової в ньому виконує абсолютно оцинкований дріт, завдяки чому, кабель більш витривалий при поздовжніх навантаженнях. Застосовується для недовгих прольотів. Гранична чисельність волокон - 12. В даній моделі 4 оптоволокна.
Кабель LanKore UT-004-SM8-1.6W - аналог попереднього кабелю. Несуча складова в ньому виконана у вигляді дроту з металу, що має більший діаметр, все це робить кабель більш стійким при навантаженнях. Це найбільш практична модель, сферою використання якої є розподільний проміжок мережі. Простягається по повітрю з довжиною прольоту не більше 50-70 метрів. Гранична чисельність волокон - 12. В даній моделі 4 оптоволокна.
Кабель LanKore UT-004-SM8-2.0R - має конструкцією з крученим тросом, діаметр якого 2 мм, завдяки чому такий кабель краще витримує навантаження, ніж кабель з дротом. Застосовується для прольотів із середньою довжиною. Гранична чисельність волокон - 24. В даній моделі 4 оптоволокна.
Кабель LanKore UT-004-SM8-3.0R - добре захищений від навантажень на розтягування, завдяки наявності крученого троса, діаметром - 3 мм. Розрахований на прольоти з великою відстанню. Прекрасно застосовується в розподільчих і магістральних проміжках мереж. Гранична чисельність волокон - 24. В даній моделі 4 оптоволокна.

Кабелі LanKore-FTTH-ХХХ-SM8-1,0W і LanKore-FTTH-ХХХ-SM8-1,2W. можна використовувати для монтажу по повітрю між опорами або будинками. Для того, щоб закріпити цей тип кабелів застосовуються спеціальні затискачі, розроблені для FTTH рішень. Кабелі оснащені несучим елементом у вигляді дроту з металу. Для забезпечення більшій стійкості до навантажень, у покриття кабелю вшиті два сталевих силових елемента.

4. Оптика, оснащена тросом (профільований сердечник).
Даний вид оптики застосовується для повітряної установки. У такій конструкції трос буває несучим або навивним.
Трос має вигляд дроту з металу (сталь), з покриттям, яке об’єднане з покриттям самого кабелю. Порожній простір між кабелем і тросом наповнений гідрофобним гелем. Ці кабелі експлуатують для створення ліній зв'язку по повітрю, з граничною довжиною прольоту до 50-70 м. Але, в силу наявності в таких кабелях металевого елемента, їх не можна задіяти при роботі з ВЛЕП.
Однак, кабелі, оснащені навивним тросом, без проблем встановлюються на ВЛЕП, шляхом кріплення до заземлювального проводу. Такий кабель також можна застосовувати в районах, де є ризики нанесення шкоди тваринами.

Отже, в даній статті, були розглянуті характеристики і класифікація оптоволоконних кабелів. Як було відмічено, торгова марка LanKore компанії «Технології Мереж» налічує велику кількість різних видів кабелів. У нашому магазині, Ви зможете здійснити вдалу покупку кабелю, виходячи з Ваших особистих вимог.

Інформація для замовлення.

Для того, щоб купити Кабель LanKore, зв'яжіться з нашим менеджером зручним для Вас способом - Кнопка «Дізнатися ціну», «Замовити зворотний дзвінок», «Онлайн-консультант», за телефоном +38 (044) 355-53-23 або по електронній поштою [email protected]. Ціна на Кабель LanKore може варіюватися в залежності від умов покупки.

«Технології Мереж» і партнери. Послуги для вашого бізнесу.

Ціна на Кабель LanKore для партнерів компанії «Технології Мереж» привабливіша, так само для партнерів існують поліпшені умови доставки, підтримки і професійної технічної консультації. Купити Кабель LanKore на партнерських умовах значно вигідніше як з точки зору ціни, так і з точки зору подальшого використання товару. 

 

Товари з категорії

• Використовується для прокладки в кабельній каналізації і для підвісу на опорах
• Діелектрична конструкція (ADSS)
• Силовий елемент – 2 склопластикових прутка
• Зовнішня оболонка з поліетілена
• Навантаження на розтяг - 1,0 кН
• Кольорове маркування волокон-червоний/зелений/синій/жовтий/білий/сірий/коричневий/фіолетовий/оранжевий/чорний/рожевий/аквамарин

• Використовується для прокладки в кабельній каналізації і для підвісу на опорах
• Діелектрична конструкція (ADSS)
• Силовий елемент – 2 склопластикових прутка
• Злвнішня оболонка з поліетелену
• Навантаження на розтяг - 1,0 кН
• Колірне маркування волокон-червоний/зелений/синій/жовтий/білий/сірий/коричневий/фіолетовий

• Малі втрати
• Мале відображення
• Хороша відтворюваність
• Хороша заміна
• Висока температурна стабільність
• Матеріал оболочкіLSZH (Low Smoke Zero Halogen)
• Конектор FC / UPC-LC / UPC

• Використовується для прокладки в кабельній каналізації і для підвісу на опорах
• Діелектрична конструкція (ADSS)
• Силовий елемент - 2 склопластикових прутка
• Зовнішня оболонка з поліетилену
• Навантаження на розтяг - 1,0 кН
• Колірне маркування волокон-червоний/зелений/синій/жовтий

• Використовується для прокладки в кабельній каналізації і для підвісу на опорах
• Діелектрична конструкція (ADSS)
• Силовий елемент - 2 склопластикових прутка
• Зовнішня оболонка з поліетилену
• Навантаження на розтяг - 1,0 кН
• Колірне маркування волокон-червоний/зелений

• Використовується для прокладки в кабельній каналізації і для підвісу на опорах
• Діелектрична конструкція (ADSS)
• Силовий елемент - 2 склопластикових прутка
• Зовнішня оболонка з поліетилену
• Навантаження на розтяг - 1,0 кН
• Колірне маркування волокон-червоний

- Використовується в мережах FTTH
- Зовнішнє покриття LSZH
- Два силових елемента
- Хороший радіус вигину
- Кабельне покриття з безгологенового і малодимного матеріалу

• Тип кабелю (кіл-ть волокон) - 2
• Тип волокна (згідно ITU-T) - G.652.D
• Матеріал силових елементів - сталевий дріт
• Діаметр силових елементів, мм - 0.45
• Матеріал несучого елемента - фосфтована сталь

• Тип кабелю (кіл-ть волокон) - 1
• Тип волокна (згідно ITU-T) - G.657
• Матеріал силових елементів - сталевий дріт
• Діаметр силових елементів, мм - 0.45
• Матеріал несучого елемента - фосфатована сталь

• Проста структура, невелика вага;
• Практичний дизайн;
• Два силових елемента;
• Хороший радіус вигину;
• Покриття з негорючого, безгалогенного і малодимного матеріалу (LSZH).

- Застосування в мережах FTTH
- Зовнішня оболонка LSZH
- Два силових елементи
- Хороший радіус вигину
- Міцний безгалогеновий і малодимний матеріал

  • кількість волокон - 1
  • матеріал силових елементів - 2 кевларових прутка
  • діаметр силових елементів -0,5 мм 
  • хороший радіус вигину
  • покриття з негорючого, безгалогенового и малодимного матеріалу (LSZH).

Схожі статті

21
02
17
Докладний огляд рефлектометра Grandway FHO3000 D26 від лабораторії «Технології Мереж»

Дана стаття містить детальний опис Рефлектометра GRANDWAY FHO3000 D26

16
11
16
Схема розведення витої пари

На даний момент існує два типи розводки витої пари: T568A і T568B, вони однакові, якщо не використовується друга і третя пари. Різниця між ними в тому, що зелена і помаранчева пари в них знаходяться на місці один одного. Схеми розроблені таким чином, щоб звести до мінімуму взаємні наведення в парах...

04
04
16
Оптичні бокси. Особливості, характеристики, застосування

Невід'ємною складовою серед компонентів волоконно-оптичної мережі є оптичні бокси. У даній темі розглянемо характеристики, особливості та недоліки декількох моделей.